Gutteklær er ikke så enkelt å finne, spesielt søte små plagg for den lille prisen din. Det kan virke som handlesentrene og babybutikkene hengir alt for mye av tiden sin til jenteklær.
Gutteklær er ikke så enkelt å finne, spesielt søte små plagg for den lille prisen din. Det kan virke som handlesentrene og babybutikkene hengir alt for mye av tiden sin til jenteklær.
Jeg kjenner en mor til en tre år gammel gutt, og jeg kan fortelle om hennes erfaringer om hvor å finne de beste gutteklærne. Hun så igjennom alle butikkene i lokalområdet sitt, og bladde igjennom hva hun kunne finne i Google. Men når man søker på «gutteklær» i Google er det ikke mye å finne. Det kan være vanskelig å finne hva man leter etter når butikkene er nedlesset med jenteklær. Nedenfor er mine råd basert på det nåværende klesutvalget i butikkene.
Når man skal handle er man ofte stilt ovenfor det vanskelige valget; skal man satse på kvalitet og gå opp i pris, eller skal man satse på pris, og gå ned i kvalitet.
Gutter er ofte røffere enn jenter når de leker, og klær har en tendens til å revne eller bli hull i. En generell regel når man handler klær er å gå etter noe man synes ser bra ut, og hvis det i tillegg er et merkeplagg, så er sjansene større for at det er noe holdbart.
Men, problemet er å finne noe i butikkene, det er lite utvalg, få farger, og ofte står man bare igjen med ett plagg man liker etter en lang handlerunde. Det er ikke all verden. Hvis man inkluderer at det å handle rett og slett tar tid, og tid er penger, så koster det flere hundre kroner å ta en handletur på noen timer. Nettet er da en langt bedre løsning. Man finner fort det man er på jakt etter, prisene er ofte lavere på nett, og man kan ved et museklikk flytte seg «fra reol til reol».